تجارت الكترونیكی و در پی آن اقتصاد الكترونیكی ، در حال دگرگون ساختن تعاملات سنتی تجاری و بازرگانی كشورهای جهان است . این تكنولوژی با غلبه بر انحصار ناشی از دسترسی به اطلاعات و گسترش فضای رقابت ، هر روز افق های تازه ای را در عرصه كار و فعالیت می گشاید . رشد فزاینده تجارت الكترونیكی ، اكثر كشورهای جهان را وادار به تكاپو برای ایجاد سازگاری با این محیط جدید ساخته است . تعلل در این امر موجب از دست رفتن فرصتها ، كاهش توان رقابت و بعضا موجب انزوای اقتصادی خواهد شد .

با توجه به توسعه روزافزون استفاده از تكنولوژی های مدرن كارآمد كه باعث تحولات شگرف در حوزه ها و موضوعات مختلف تجاری گردیده است ، لزوم پایه گذاری و تشكیل مركزی جهت ایجاد ارتباطات و گسترش فعالیتهای تجاری در ایران با در نظر گرفتن استانداردهای لازم و دورنمای توسعه فعالیتها در قالب تجارت الكترونیكی ، شركت مشاورین گسترش الكترونیك ایما (مگا) را برآن داشت تا اقدام به ایجاد مركز تجارت الكترونیكی ایران به عنوان یك پروژه ملی نماید .


شركت مشاورین گسترش الكترونیك ایما (مگا) به‌عنوان یك شركت سهامی خاص به ثبت رسیده و موضوع آن عبارتست از:
"ارائه خدمات مشاوره و خدمات برنامه‌ریزی و مدیریت، امور سرمایه‌گذاری، نظارت و اجرای طرح‌های مطالعاتی در زمینه‌های مورد نیاز توسعه اقتصادی و اجتماعی، اطلاع‌رسانی، امور شبكه‌های رایانه‌ای جهانی و داخلی، فن‌آوری اطلاعات، ایجاد پایگاه اطلاعات اقتصادی، اجتماعی، و ارائه خدمات آماری، انجام خدمات مشاوره‌ای در امور انفورماتیك و الكترونیك و انجام هر‌گونه فعالیت فنی، اقتصادی، تجاری، واردات و صادرات، مشاركت با سایر موسسات اقتصادی و شركتهای داخلی و خارجی."

 

لینک زیر آدرس این شرکت می باشد .

http://www.iraneb.com

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 فروردین 1388    | توسط: رضا رئیس زاده دهکردی    | طبقه بندی: معرفی سایت، کسب و کار الکترونیک،     | نظرات()