خیلی ها از اینترنت استفاده میکنن و خیلی ها هم ایمیل دارن. بعضی هاشون که  فکر میکنن ایمیل یعنی Yahoo و بعضی ها که از اون جماعت کافر دسته اول هم بدترن، فکر میکنن اینترنت یعنی یاهو !!!
باور کنید، خیلی ها رو دیدم که به محض اینکه به اینترنت کانکت میشن، اول تایپ میکنن:
(با سرعت بسیار پایین خوانده شود) 
« د بــلـیـو     د بـــلــیـو   دبــلــیو  .  یــاهـو  .  کـا م » بعد شروع میکنن به تایپ کردن آدرس سایتی که میخوان برن. چون فکر میکنن، یاهو یعنی شروع اینترنت. (جناب لاست)

Yahoo چیست ؟ و چه معنایی دارد ؟ كی و چگونه پدید آمده است ؟ اینها سوالاتی است كه به طور معمول برای كسانی كه اولین بار با اینتر نت سر و كار می یابند مطرح می شوند . حتی بسیاری از افرادی كه مدتها با اینترنت كار نموده اند پاسخ برخی از سوالات مذكور را نمی دانند و Yahoo را فقط بعنوان یك راهنمای موضوعی اینتر نت می شناسند .
 

Yahoo! بصورت یك فكر اولیه شروع شد و به سمت یك سرگرمی رشد كرد و نهایتا تبدیل به یك مشغله تمام وقت شد . موسسان Yahoo!یعنی دیوید فیلو ( David Filo ) و جری یانگ ( Jerry yang ) در آوریل 1994 زمانی كه انشجوی مقطع PHD مهندسی برق در دانشگاه استانفورد بودند ، كار خود را برای طراحی یك راهنمای اینتر نت آغاز كردند. این راهنما در ابتدا برای این طراحی شده بود كه این دو دانشجو بتوانند موضوعات مورد علاقه خود را در اینتر نت ردگیری كنند . ولی پس از مدت كوتاهی آنها متوجه شدند كه فهرستشان روز به روز بزرگتر می شود . از این رو به تدریج وقت بیشتری را صرف این فهرست كه هم اكنون نامش Yahoo! شده بود ،می كردند .
در طول بقیه ماههای سال 1994 این دو دانشجو ،
Yahoo! را تبدیل به یك پایگاه اطلاعاتی نمودند كه نیاز هزاران نفر را در جامعه اینتر نت آن زمان برطرف میكرد . آنها نرم افزاری را گسترش دادند كه بطور موثری به منظور مكان یابی ، شناسایی و تنظیم اطلاعاتی كه در اینتر نت ذخیره شده بود برایشان كاربرد داشت .

نام Yahoo اختصار كلمات زیر است :
 "
Yet Another Hierarchial Officious Oracle "

ولی “ فیلو “ و “ یانگ “ اصرار دارند كه این نام را برای این انتخاب كرده اند كه خود را یاغی ( Yahoo ) می دانشته اند . خود Yahoo در روزهای اولیه بر روی كامپیوتر یانگ بنام “ akebono” قرار داشت در حالیكه موتور جستجوی آن در كامپیوتر فیلو بنام “ konishiki” نصب شده بود . اسامی این كامپیوترها از نام كشتی گیران افسانه ای هاوایی گرفته شده است .
از این نقطه آغازین كوچك
Yahoo به نحوی گسترش یافت كه در حال حاضر یكی از پر طرفدارترین و مطلوبترین مكانهای وب برای كشف و جستجوی اطلاعات در اینتر نت است ، بگونه ای كه این شبكه هم اكنون به 165میلیون نفر كاربر در سراسر جهان خدمات اطلاعاتی ، ارتباطی و تجارتی متنوع وگسترده ای ارائه می كند كه روز به روز نیز بر تعداد آن افزوده می گردد .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردین 1388    | توسط: رضا رئیس زاده دهکردی    | طبقه بندی: فناوری اطلاعات،     | نظرات()